Używki

cigaret.jpg

Masz problem z rzuceniem palenia tytoniu, picia alkoholu lub stosowania innych substancji uzależniających? Chcesz wyeliminować niekorzystne zachowania, takie jak hazard czy zbytnie narażanie się na ryzykowne sytuacje? Chcesz mieć wybór? Te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

W codziennym życiu miewamy szereg przyzwyczajeń - zachowań, które przynoszą nam więcej szkody niż pożytku. Palenie tytoniu daje chwilę relaksu i poprawia koncentrację, ale jednocześnie zatruwa organizm i naraża na chorobę nowotworową. Alkohol odpręża, ale powoduje również kaca i nierzadko naraża naszą godność. Marihuana relaksuje, ale także zaburza pamięć i płodność. Przykłady można mnożyć.

Uzależnienia od używek niekorzystnie wpływa na jakość życia zawodowego i osobistego, jednak największym problem jest skuteczne organicznie lub zaprzestanie ich stosowania. Okazuje się, że jest to trudniejsze niż myśleliśmy. A czasami wręcz niemożliwe!

Idea

W czasie warsztatów uczestnicy poznają i intensywnie ćwiczą metody pozwalające uniezależnić się od używek lub określonych zachowań. Metody te są oparte na sprawdzonych, bezpiecznych i skutecznych technikach wpływania na umysł poprzez stosowanie sugestii, a zwłaszcza autosugestii.