PRZYKŁADY TERAPII UKIERUNKOWANYCH

Jesteś jedyny w swoim rodzaju i dlatego potrzebujesz indywidualnie dostosowanego programu pracy. Poniżej znajdziesz przykłady dające wyobrażenie o tym, co możesz uzyskać, pracując z nami.

Szybka redukcja stresu

Zdolność analizy własnego stanu emocjonalnego i poznawczego, połączona z wyuczonymi umiejętnościami natychmiastowego wchodzenia w stan spokoju, odprężenia i relaksu, stan w pełni świadomy, z pełną możliwością reakcji na bodźce zewnętrzne. Przydatna w każdej sytuacji życiowej, kiedy trzeba „opanować nerwy” i nie dać się sprowokować.

Stan “FLOW”

Flow to stan między satysfakcją a euforią, wywołany całkowitym oddaniem się jakiejś czynności. Umożliwia długotrwały wysiłek fizyczny (trening obciążeniowy, taniec, bieg, marsz) lub psychiczny (nauka - np. języków, praca) w stanie zadowolenia, satysfakcji z tego co i jak robimy. Przyspiesza osiąganie wyznaczonych celów przy mniejszym wysiłku.
Szybkie zasypianie

Technika, która pozwala na szybkie zasypianie, pogłębia sen i czyni go wydajniejszym. W pewnych sytuacjach można uzupełnić tę technikę o zdolność zapamiętania snów po obudzeniu.

Redukcja odczuwania bólu

Wyjątkowo przydatna umiejętność. Wizyta u stomatologa, pobieranie krwi czy inne badania nie muszą kojarzyć się wyłącznie z bólem. Także poważniejsze rodzaje bólu - zarówno ostrego, jak i przewlekłego - mogą być odczuwane słabiej i przy okazji nie wywoływać negatywnych skutków (depresja, stany lękowe, drażliwość, gniew).

Redukcja objawów w schorzeniach psychosomatycznych

Umiejętność wpływania na stan swojego organizmu, szczególnie w sytuacji początkowych stadiów takich chorób jak nadciśnienie tętnicze lub zaburzenia. gastryczne (np. zespół jelita drażliwego itp.), gdy nie doszło jeszcze do trwałych zmian narządowych.

Ciąża i okres okołoporodowy

Stan spokoju, wewnętrznej harmonii i zadowolenia zdecydowanie służy zajściu w ciążę. Wpływa także na korzystny - zarówno dla kobiety, jak i dziecka - przebieg ciąży i porodu. Warto nauczyć się takich technik, by czuć się dobrze, panować nad swoimi emocjami i zachowaniami.

Antoni Branski