• Antoni Brański
  Antoni Brański o sobie

  Nazywam się Antoni Brański i jestem... No właśnie, kim jestem? Czym się zajmuję? Co robię?

  Formalnie jestem lekarzem psychiatrą. Zajmuję się psychoterapią, hipnozą i coachingiem, ale to są tylko pewne słowa mające coś określić. Czasami mówię o sobie: lekarz od stresu i kłopotów.

  Ludzie przychodzą do mnie, bo mają problemy.

  Czasami są to skutki chronicznego stresu w pracy. Nawet jeśli naszą pracę bardzo lubimy i daje nam ona wiele satysfakcji, to jednocześnie czasem czujemy się wypaleni i napotykamy na drodze zawodowej różne przeciwności. Bywa też, że trzeba się przygotować do jakiegoś ważnego wystąpienia, ważnej rozmowy, spotkania, negocjacji - jak sobie wówczas poradzić ze stresem,jaką przyjąć strategię?

  Innym razem nie układa się w związku. Za dużo pracy, za mało czasu dla bliskich -ludzie oddalają się od siebie i powoli stają się dla siebie obcy. Zdarza się, że pojawia się ktoś trzeci, ktoś czwarty...

  Albo zaczyna nam szwankować zdrowie i okazuje się, że nasz styl życia, stres, brak odpoczynku,zła dieta dają o sobie znać nadciśnieniem tętniczym, najróżniejszymi zespołami bólowymi,zaburzeniami gastrycznymi lub innymi dolegliwościami.

  Tyle ludzkich spraw, tyle kłopotów, tyle potrzeb... Ja wiem, jak pomóc, nie tylko łagodząc objawy.

  Posłużę się metaforą. Wyobraź sobie, że idąc ulicą, zobaczyłaś/eś w oknie kwiaciarni piękny doniczkowy kwiat. Jest tak niezwykły, że nie mogłaś/eś się oprzeć i go kupiłaś /eś. Przychodzisz do domu, stawiasz go na parapecie i czekasz i... I nic! Mijają dni, tygodnie i nadal nic! Twoja roślinka nie jest chora, ale nie rośnie. Nie rozwija się. STAGNACJA. Ale Ty wiesz co robić - trzeba nawieźć, dać większą doniczkę, inną ziemię... USUWASZ BARIERĘ i Twój kwiat zamienia się w cudowne, rajskie drzewo!

  Tym właśnie się zajmuję - usuwam bariery. Pomagam w rozwijaniu się, w adaptowaniu się do ciągle zmieniającego się świata. Daję ku temu konieczne narzędzia. Mamy w sobie wiele barier hamujących nasz rozwój. Najczęściej ich obecność ujawnia się w sytuacjach kryzysowych, gdy dotychczasowe sposoby radzenia sobie już nie wystarczają.

  Gdy czujemy się źle, jesteśmy smutni, przygnębieni, wkurzeni, czujemy lęk, rozwiązaniem nie jest łagodzenie objawów. Rozwiązaniem jest ADAPTACJA, ROZWÓJ. Rozwijanie swoich zdolności i umiejętności. Także tych, które oznaczają głębszą zdolność do wpływania na swoje emocje,postawy i wzory reakcji. Moją rolą jest wspomóc ten proces.

  AB fb.jpg
 • Dorota Bauer
  Dorota Bauer o sobie

  Specjalista Chorób Wewnętrznych Board Certified in Internal Medicine, USA

  Po ukończeniu Akademii Medycznej we Wrocławiu (Wydział Lekarski) i odbyciu stażu podyplomowego uzyskałam nostryfikację dyplomu lekarza w USA.

  Odbyłam rezydenturę w zakresie chorób wewnętrznych w Cleveland Clinic Health System, pracując w Fairview Hospital oraz Lutheran Hospital. Rezydenturę zakończyłam pracą naukową poświęconą badaniu wpływu depresji na układ immunologiczny, jak również wpływu depresji na występowanie chorób somatycznych.

  Po zakończeniu rezydentury uzyskałam tytuł lekarza specjalisty chorób wewnętrznych oraz certyfikat „Board Certified in Internal Medicine”, co pozwoliło mi na rozwinięcie wieloletniej intensywnej praktyki szpitalnej w Cleveland Clinic Health System, również jako

  konsultantka na oddziałach psychiatrycznych.

  Jednocześnie w Cleveland prowadziłam prywatną praktykę lekarską w zakresie chorób wewnętrznych ze szczególnym naciskiem na ich psychosomatyczny wymiar, włącznie z leczeniem zaburzeń depresyjnych, nerwicowych oraz uzależnień.

  Moją największą pasją jest holistyczne podejście do człowieka, zajmowanie się jednocześnie aspektami somatycznymi i psychologicznymi.

  Po powrocie do Polski kontynuuję pracę jako specjalista chorób wewnętrznych, jednocześnie poświęcając się pasji – psychosomatyce.

  Po ukończeniu szkoleń m.in. z zakresu terapii indywidualnych i rodzinnych, wpływu traumy na zdrowie człowieka, znaczenia kontemplacji i technik wyciszających w procesie leczenia, stale rozwijam swoją wiedzę.

  Kontynuując swoją pasję uważam, że najważniejszy jest człowiek z Jego doświadczeniami, odczuciami i emocjami.

  Bauer Dorota.jpeg
 • Anna Magnowska
  Anna Magnowska o sobie

  W 2013 roku ukończyłam studia na wydziale lekarskim Śląskiego Uniwestytetu Medycznego w Katowicach. Aktualnie odbywam szkolenie specjalizacyjne w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu.

  Czas wolny spędzam na łonie natury, zwłaszcza w górach, które od zawsze mnie fascynują i relaksują.

  Anna Magnowska nowe foto.jpg
 • Barbara Zimoń - Dubowik
  Psychoterapia osób mobbingowanych zwiększająca poczucie własnej siły i wartości Techniki ćwiczące asertywność

  Barbara Z_D na FB.jpg