Antek Brański o Dorocie Bauer

AB i DB.jpg

Antek Brański o Dorocie Bauer

Wiem, wiem, macie dość trucia o zdrowiu, leczeniu i że lekarze ostrzegają. I macie absolutną rację. Ja sam mam tego dość! ALE...

Ostatnio trochę...no, cóż, trudno się przyznać - coś mnie pobolewa tak jakby w plecach czy coś...Oczywiście wiem o co chodzi - to odzywa się mój kręgosłup. Poduszka, ułożenie ciała itp - i boleć zaczęło. Mimo, że wiem o co chodzi, pomyślałem, że zapytam kogoś, kto lepiej się na takich rzeczach zna.

I w tym momencie mojej opowieści pojawia się Dorota Bauer.

W dole tekstu znajdziecie wszystkie ważne info o jej specjalizacji, kursach itp. Ja napiszę Wam o moich wrażeniach. Dorotę znam jeszcze ze studiów. Przez pewien czas nie miałem z nią kontaktu - była w USA. Gdy wróciła zacząłem ją spotykać w jednej z sieciowych przychodni gdzie oboje pracowaliśmy. To, co wtedy, od razu, zauważyłem to jej sposób pracy z pacjentami, jej podejście. Mógłbym napisać o jej zaangażowaniu, profesjonaliźmie - co jest prawdą, ale tu chodzi o pewien rodzaj postawy- to jest i ciekawość problemu z jakim przychodzi pacjent, chęć pomocy, ciekawość nowych rozwiązań leczniczych. A do tego słyszałem wiele pozytywnych opinii pacjentów...

Panegiryk? No, może trochę, ale tylko troszeczkę :-)

Z czasem zaczęliśmy coraz bliżej współpracować. Widziałem jak wytrwale dąży wraz ze swoimi pacjentami do wypracowywania takiego modelu życia, by leczenie było minimalnie obciążające. A właściwie to, jak zauważyłem, zawsze dążyła do odpowiedzi na pytanie: jak żyć by nie trzeba się było leczyć. Sama o swojej pracy zwykła mówić: najważniejszy jest człowiek z Jego doświadczeniami, odczuciami i emocjami. To dlatego jest świetna w leczeniu schorzeń psychosomatycznych. Te wszystkie bóle, kłucia, ciśnienia, zaburzenia gastryczne…Tu nie wystarcza TYLKO podawać leki - tu trzeba zrozumieć co się dzieje w życiu, w psychice pacjenta by mu pomóc. I to dlatego gdy sam poczułem ból poszedłem do Doroty.

Dorota Bauer

Specjalista Chorób Wewnętrznych Board Certified in Internal Medicine, USA. Po ukończeniu Akademii Medycznej we Wrocławiu (Wydział Lekarski) i odbyciu stażu podyplomowego nostryfikacja dyplomu lekarza w USA. Rezydentura w zakresie chorób wewnętrznych w Cleveland Clinic Health System. Rezydentura zakończona pracą naukową poświęconą badaniu wpływu depresji na układ immunologiczny, jak również wpływu depresji na występowanie chorób somatycznych. Praca w Fairview Hospital oraz Lutheran Hospital.

Po zakończeniu rezydentury uzyskanie tytułu lekarza specjalisty chorób wewnętrznych oraz certyfikatu „Board Certified in Internal Medicine”, co pozwoliło na rozwinięcie wieloletniej intensywnej praktyki szpitalnej w Cleveland Clinic Health System, również jako konsultantki na oddziałach psychiatrycznych. Prowadzenie w Cleveland prywatnej praktyki lekarskiej w zakresie chorób wewnętrznych ze szczególnym naciskiem na ich psychosomatyczny wymiar, włącznie z leczeniem zaburzeń depresyjnych, nerwicowych oraz uzależnień.

Ukończenie szkoleń m.in. z zakresu terapii indywidualnych i rodzinnych, wpływu traumy na zdrowie człowieka, znaczenia kontemplacji i technik wyciszających w procesie leczenia.

Najważniejszy jest człowiek z Jego doświadczeniami, odczuciami i emocjami.